Menu

Ciekawostki związane z folią bąbelkową

Powszechnie wiadomo, że nasze produkty to nie tylko doskonały sposób na zabezpieczenie różnego rodzaju towarów. Przede wszystkim folia bąbelkowa znana jest jako doskonały sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu, czy też forma rozrywki wypełniająca wolny czas. Niektóre szkoły średnie oraz wyższe wykorzystują ją podczas sesji egzaminacyjnych.

Zwykłe naciskanie poszczególnych pęcherzyków, aż do momentu usłyszenia charakterystycznego dźwięku „pok”, który oznacza pęknięcie bąbelka, może pobudzić produkcję endorfin, wywołując uśmiech na twarzy. Pewnie właśnie dlatego u tak wielu osób na całym świecie zdiagnozowano uzależnienie od tych arkuszy.

Folia pęcherzykowa jest w szczególności doceniana w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ostatni poniedziałek stycznia organizowany jest specjalny dzień uznania dla niej. To właśnie wtedy pobito między innymi rekord Guinnessa w zgniataniu bąbelków. Amerykańscy licealiści skutecznie rozładowali stres na arkuszu mierzącym 743 metry kwadratowe. Dwa lata później organizacja Boy Scouts of America pobiła rekord na największą ilość zgniecionych pęcherzyków w tym samym czasie, osiągając liczbę wynoszącą 2681. Za to w Polsce rekordzista spędził ponad 30 godzin zgniatając około 32 hektary folii bąbelkowej.