Folia stretch

Jest to najpopularniejsze tworzywo sztuczne używane do pakowania produktów w przemyśle. Podzielone jest na trzy główne odmiany: ręczną, maszynową oraz Jumbo.

Folia stretch ręczna

Stosuje się ją w przypadku wykorzystywania do użytku manualnego. Charakteryzuje się mniejszą grubością niż pozostałe wersje. Z reguły waha się od 10 do 40 mikrometrów, co jest liczbą dużo mniejszą od milimetra. Najczęściej przeznaczona jest do pakowania małych, okrągłych przedmiotów.

Folia stretch maszynowa

Do jej wykorzystania producenci zalecają specjalistyczne urządzenia, które stosują ją na większą, hurtową skalę w fabrykach i magazynach . W zależności od przeznaczenia, różni się przede wszystkim stopniem rozciągliwości.

Zastosowanie

Opisywane tworzywo sztuczne bardzo często wykorzystywane jest w przemyśle spożywczym czy ogrodnictwie, a także jako materiał do owijania palet w przestrzeni magazynowej. Można ją znaleźć także na budowach, gdy w trakcie malowania czy innych prac remontowych zabezpiecza przedmioty przed uszkodzeniem. Zastosowanie jest bardzo szerokie i można przy tej okazji wymieniać niemal każdą dziedzinę gospodarki. Jako producent folii stretch zapewniamy, że towar przez nas oferowany spełnia wysokie normy jakości i zagwarantuje wygodę i bezpieczeństwo korzystania.

Charakterystyka folii stretch

Jej podstawową zaletą wymienianą przez producentów jest elastyczność, gdyż materiał ten potrafi rozciągnąć się kilkukrotnie bez utraty swoich właściwości, a jednocześnie odznacza się odpornością na nacisk ostrych przedmiotów. Związana jest z tym także wytrzymałość , dzięki której wpływ czynników zewnętrznych oraz atmosferycznych jest zminimalizowany. W przypadku zastosowania folii w kolorze ciemnym, może także skutecznie zakryć produkty, które są pod nią umieszczone. Możliwość szerokiego zastosowania powoduje, że trzeba ją uznać za towar uniwersalny w gospodarce.